O Nás

auto6Společnost Mráz Agro CZ s.r.o. vznikla v roce 2004 transformací obchodních činností fyzické osoby pana Vladimíra Mráze, nadšeného rybáře, myslivce a chovatele z jižních Čech, který v roce 1996 jako první v České republice přišel s myšlenkou vytvoření harmonického ekosystému lidí, zvířat a přírody využitím tehdejších odpadů potravinářského průmyslu. Dal tak za vznik ryze české rodinné společnosti, která na českém trhu přetvořila dřívější odpady ve vedlejší produkty, zejména pak v hodnotná krmiva bohatá na protein, podporující zdraví i sílu zvířat. V současnosti je Mráz Agro CZ s.r.o. vedoucí společností v této oblasti na českém trhu a důraz klade především na dlouhodobá partnerství a přátelské vztahy.

Mráz Agro CZ s.r.o. v současnosti obchoduje napříč celou Evropou i Ruskem, zaměstnává desítky pracovníků a pracujeme až s 280 000 tunami pivovarského mláta či 150 000 hl pivovarských kvasnic ročně. Našimi partnery jsou jak největší pivovarnické skupiny světa či zemědělské velkochovy tak malí chovatelé a farmáři.

Mezi další významné aktivity společnosti patří obchod se zemědělskými komoditami, výroba krmných směsí či sušení potravinářských škrobů (Maltodextrin). Společnost si zakládá na neustálém rozvoji a je vlastníkem všech prestižních certifikací zajišťujících tu nejvyšší kvalitu jako je ISCC či GMP+. Při své činnosti se snažíme aplikovat nové poznatky z oblasti výživy hospodářských zvířat a veterinářství. Spolupracujeme s předními vědeckými pracovišti a vysokými školami. Jako česká firma jsme rovněž členy Agrární komory ČR, Potravinářské komory ČR, Českého svazu pivovarů a sladoven, Spolku pro komodity a krmiva a v neposlední řadě také Českého rybářského svazu. Za svou usilovnou práci jsme byli v roce 2015 odměněni ziskem titulu Štiky českého byznysu a v témž roce také zakladatel převzal na Pražském hradě ocenění za umístění se v TOP100 českých firem. Společnost se také může pyšnit titulem Vodafone Firma Roku Jihočeského kraje, roku 2012.

Mráz Agro CZ s.r.o. je tradiční společností s dlouhodobými zkušenostmi a průhledným rodinným vlastnictvím. Firma je rovněž mateřskou společností holdingu Mráz, jehož součástí jsou dále sesterská společnost Mráz Agro SK s.r.o. a dceřiné společnosti Mráz Zemědělská CZ s.r.o. (zemědělská prvovýroba, rybářství a zemědělství) a Mráz Nemovitosti CZ s.r.o. (reality, zemědělská půda, vodní díla). O aktivitách těchto společností se můžete dozvědět více zde.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.