Maltodextrin

0-60, X, X-30, X-50, X-70

Popis:
Maltodextriny jsou bílé prášky příjemné chuti a vůně, neutrální nebo nasládlé chuti dle stupně zcukření, resp. DE (dextrozový ekvivalent – množství redukujících látek ve škrobu vyjádřené v % jako množství glukózy ve škrobové sušině). Mají široké spektrum použití v potravinářském a zpracovatelském průmyslu, sportovní a veterinární oblasti.

Technická specifikace:
Maltodextriny jsou produkty enzymové hydrolýzy prvotřídních škrobů, při které se působením enzymu odbourávají selektivně molekuly, snižuje se viskozita, zachovává se nízká hodnota osmotického tlaku a odejímá se škrobu jeho příchuť. Produkty jsou za studena rozpustné na hladké pasty nebo roztoky. Odolávají kyselé oblasti a tepelným vlivům při úpravě.

Použití maltodextrinů:
Maltodextriny se používají jako stabilizátory a pojiva, ve vodě vytvářejí nízkoviskózní roztoky. S rostoucím stupněm odbourání se snižuje viskozita a zvyšuje nasládlost. Používají se jako nosiče barvy a aroma, plnidla, filmotvorné a potahující látky, antikrystalizační prostředky. Jsou velmi odolné, schopné snášet změny pH a teploty při výrobě a skladování. Používají se také jako energetická složka jídel a nápojů. Hlavní výhodou těchto vyšších sacharidů je jejich postupné štěpení, pomalu uvolňující se zdroj energie. Můžeme přidávat např. do vody, mléka, džusu nebo proteinového nápoje, tvarohů, jogurtů, ovesných vloček. Používají se také jako náhrada tuků a olejů, vytvářejí gely s texturou a chutí podobnou tukům. Snadno se vstřebává. Neobsahuje alergeny – lepek.

DE – dextrozový ekvivalent, množství redukujících látek ve škrobu vyjádřené v % jako množství glukózy ve škrobové sušině

Dávkování a příklady použití maltodextrinů:
50 g lze aplikovat s každým jídlem nebo nápojem, např. do ranní kávy, čaje, mléka, pudingu, polévky, omáčky – rozmíchat. Použití jak za studena, tak za tepla, může se krátce i povařit.

Minimální trvanlivost všech tržních druhů maltodextrinů je 24 měsíců od data výroby.

Skladování:
Skladujte na stinném a suchém místě, na paletách nebo podložkách, mimo dosah cizích pachů.

Balení:
Na trh je dodáván v baleních pytle – papír, PE : 1 kg, 10 kg, 20 kg plastové dózy – 0,5 kg

Objednat na eshopu

Pro více informací kontaktujte specialistu kvality, pana Jana Kašpara.
jan.kaspar@mrazagro.cz